15 februari 2026

 

Te kleine afvalbakken, luiheid? bang voor vieze handjes? of gewoon geen zin een beetje moeite doen? Wij mensen produceren steeds meer zooi. of het nu plastic of karton is.. Of gewoon huis afval, het probleem blijft er.

Weggooien die hap! Maar natuurlijk hoe doe je dat? als de bakken zelf steeds kleiner worden. Een beetje vol vuilniszak past er haast niet eens meer in, en als die er in gaat heb je ook nog de kans dat de klep vast komt te zitten.

Wat een ramp! in meeste gevallen lopen meeste mensen gelijk weg. en in het ergste geval zijn beide kleppen verstopt. en kan niemand meer iets weg gooien, En dit gebeurt vaker dan mensen denken.

hoe dan ook… vuilnis weg gooien wordt een steeds lastiger probleem. Vooral als er net geen kartonnen doos meer in kan. Die moet je eerst stuk maken. Maar hoop mensen kunnen of hebben het geduld er niet meer voor, gooi maar weg! niet mijn probleem mentaliteit. Todat ze er zelf mee te maken krijgen. wat dan?

Als wij als mensen niet eens meer onze eigen zooi kunnen normaal weg doen, hoe defineert dat ons als mens? of als beschaving. En vooral met het niet mijn probleem mentaliteit. Wat hoop mensen tegenwoordig hebben. “het is niet in mijn straat boeien, ik geef er geen ene ruk om mijn mede mens.”

Al in al, het probleem ligt in de mentaliteit van de mens, vooral op het niveau van sociaal aspect. Als mensen niet eens instaat meer om een helpende hand naar elkaar gunnen en het daglicht in elkaars ogen niet meer gunnen, en erg snel beoordelen en veroordelen, van elkaars daden. Laat staan een simpel afvalzak weg te gooien, als we zelf als afval tegen elkaar al aan het doen zijn.

Op het Sociale aspect.
Zou het handig zijn om meer gezelligheids plekken moeten zijn zoals vroeger, Een plek waar je samen met andere mensen gezellige dingen kan doen zoals biljarten, of darten  en mogelijk een pilsje gezamelijk drinken, maar wel met een gezond verstand natuurlijk. Of een hapje eten gezamelijk. Wat ook nog zou kunnen is een omgeving waar mensen in staat zijn om zelf dingen te maken of repareren, (we praten hier niet over doosjes vouwen of dergelijke.)

Nee maar meer op het gebied van technische vaardigheden, gebruik kan worden gemaakt Zoals houtbewerking bij voorbeeld. Of leren hoe je een eigen leiding kan ontstoppen. (vies werk) Maar oh zo leuk. Als het je lukt, en jezelf een schouderklopje kan geven, van zo dat heb ik goed inelkaar gezet of gerepareerd. Kortom beetje technische vaardigheden, door het wiel opnieuw uit te vinden, kom je al een heel eind mee. Dat niet alleen als je ergens een vaardigheid in hebt, en mensen zien dat, komen ze vanzelf naar je toe Kwa sociale contacten.

Het antwoord is relatief makkelijk eigenlijk, wat meer het menselijke aspect en, ga gewoon een simpel babbeltje maken met elkaar, en voorkom conflicten zo, in plaats van elkaar in de haren te vliegen. Zo voorkom je conflicten sneller, en maak je de boel vele malen gezelliger mee. En gedraag je eigen niet als een volle vuilniszak die in de volle zomer zon staat voor een week.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *